Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek 9.00 - 20.00

Rejestracja: 22 612 34 63

Rejestracja Online

  • Polski
  • Angielski

Aparaty Damona

Aparaty Damona to aparaty ortodontyczne z zamkami samoligaturującymi, które są jednymi z najskuteczniejszych metod leczenia wad zgryzu oraz nieprawidłowości zębów. Wśród innych aparatów samoligaturujących na rynku, to właśnie te wymyślone przez dr Dwighta Damona są najskuteczniejsze. Dr Dwight Damon konstruował i ulepszał swój zamek przez kilka ostatnich dekad i najnowsza ich generacja Damon Ultima to zamki o perfekcyjnej precyzji prowadzące do idealnego ustawienia zębów w czasie znacząco krótszym od czasu leczenia tradycyjnymi zamkami. Wymagały one mocowania ligatur (elastycznych gumek lub stalowych drutów) co sprawiało, że wizyty były czasochłonne a łuki ortodontyczne przywiązane do zamków ligaturami nie mogły optymalnie pracować (między łukiem a ligaturą wytwarzało się tarcie – spowolniające leczenie i powodujące ból zębów). Zamki Damona to rewolucja w dziedzinie ortodoncji i stomatologii. Są zamkami beztarciowymi – łuk w zamku zamykany jest wbudowaną w zamek klapką i nie wytwarza się tarcie w zamku a łuk ortodontyczny może swobodnie kształtować formę łuku zębowego. Dzięki temu możemy zagwarantować krótszy czas leczenia i jego mniej bolesny przebieg niż w przypadku tradycyjnych aparatów stałych. Pacjent nie odczuwa dyskomfortu i bólu zębów – w trakcie i po wizycie u ortodonty. Jest to w dużej mierze zasługa innowacyjnej technologii aparatu samoligaturującego. Zastosowano w nim pasywny mechanizm poślizgowy, co pozwala na szybsze i wygodniejsze przesuwanie się zębów.

Forma łuku w aparatach Damona jest szersza niż w tradycyjnych i pozwala uzyskać szeroki („hollywoodzki”) uśmiech. Od wielu lat aparaty te wykorzystujemy wszędzie tam gdzie trzeba pomieścić mocno stłoczone zęby, dzięki nim unikamy potrzeby usuwania zębów i te przypadki, które kiedyś leczone były z ekstrakcjami obecnie leczone są bez ekstrakcji. Działają małymi, biologicznymi siłami, które okazały się bardzo skuteczne w rozbudowie łuków zębowych. Proces leczenia jest przyjemniejszy, a osiągniecie wymarzonego wyglądu twarzy dzięki wysokiej technologii Damon jest zdecydowanie szybsze w porównaniu do tradycyjnych, stałych aparatów na zęby.

Oprócz doskonałych parametrów mechanicznych zamki bezligaturowe Damona mają bardzo biologiczne działanie: działają małymi, stałymi, naturalnymi, nie wywołującymi bólu zębów siłami. W związku z tym wymagają rzadszych wizyt, nie co 1 miesiąc a co 6-8 tygodni (mniej wizyt w gabinecie). Zamki te respektują środowisko jamy ustnej i stawów skroniowo-żuchwowych poprawiając nie tylko wygląd zębów, ale ich zdrowie i funkcję żucia. Dlatego chętnie stosujemy je u pacjentów z zaburzeniami stawów skroniowo-żuchwowych, takimi jak trzaski, zablokowania, bóle głowy, starcie zębów gdzie rehabilitujemy zwarcie przed ostateczną protetyczną odbudową zębów. Ze względu na ich szybkie działanie sięgamy po nie gdy chcemy szybko przygotować miejsce dla wprowadzenia implantów. Samoligaturujący system Damona sprawia, że leczenie ortodontyczne jest bezpieczne nawet w przypadku osób z osłabionymi dziąsłami.

Aparat ortodontyczny Damon są doskonałą wypadkową między wyglądem zamka (zamki małe, nie drapiące policzków, traktowane jak „biżuteria” przez nasze Pacjentki) a doskonałymi parametrami biomechanicznymi. Wizyta kontrolna z tymi zamkami jest krótsza i przyjemniejsza dla pacjenta. Noszenie aparatu bezligaturowego sprawia, że zamki łatwiej ulegają samooczyszczaniu i oczyszczaniu podczas codziennej higieny jamy ustnej. Najczęściej stosowane są elementy metalowe, jednak czasem zakładamy ich odmianę kosmetyczną („białą”) Damon Clear. Dzięki temu osiągamy kompromis między walorami estetycznymi a wysoką skutecznością leczenia. Osiągnięcie pięknego uśmiechu nigdy nie było tak proste.

Stosowane od wielu lat na całym świecie, obecnie wyszła ich najnowocześniejsza odmiana: Damon Ultima – już dostępna w naszym gabinecie.