Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek 9.00 - 20.00

Rejestracja: 22 612 34 63

Rejestracja Online

  • Polski
  • Angielski

Implanty

W “Stomatologii Jarzębiny” prowadzimy kompleksowe leczenie implantoprotetyczne. Dysponujemy pełnymi możliwościami wykonawczymi, zarówno w zakresie specyficznych procedur chirurgicznych, jak i zaopatrzenia protetycznego.

Czym jest implant?

Implant stomatologiczny jest to wszczep tytanowy będący odpowiednikiem korzenia brakującego zęba w leczeniu implantoprotetycznym. Lekarz- dentysta podczas zabiegu implantacji umieszcza wszczep w kości szczęki lub żuchwy w miejscu brakującego zęba, następnie przez okres kilkunastu tygodni implant zrasta się z kością tworząc stabilne fundamenty pod koronę protetyczną, która z kolei jest widoczną nad dziąsłem częścią „nowego zęba”.

Od sytuacji klinicznej i warunków kostnych zależy okres od usunięcia zęba do implantacji oraz czasu po jakim na wszczepie można wykonać koronę protetyczną. Niekiedy do prawidłowego i długoczasowego wykorzystania implantu potrzebne są dodatkowe zabiegi regeneracji kości i/ lub tkanek miękkich wokół implantu.

Implantoprotetyka

Korony protetyczne na implantach mogą zostać zamocowane na stałe przez przykręcenie razem z łącznikiem lub poprzez zacementowanie na przykręconym łączniku. O sposobie połączenia korony z implantem decyduje lekarz- dentysta zależnie od sytuacji klinicznej. Korona taka wygląda jak prawdziwy ząb, jest dostosowana w pełni indywidualnie do pacjenta pod kątem kształtu, koloru i funkcji.
Na implantach można także osadzić protezy ruchome, co znacznie zwiększa ich stabilność w jamie ustnej.

Zalety leczenia implantoprotetycznego

Leczenie implantoprotetyczne jest nowoczesną, długoczasową i w pełni funkcjonalną możliwością odtworzenia brakującego uzębienia. Umożliwia odtworzenie pięknego, estetycznego uśmiechu, prawidłowego wyglądu dolnego piętra twarzy, przywraca sprawność mówienia, jedzenia. Jest to odbudowa stała lub wyjmowana lecz ze znacznie zwiększoną stabilizacją więc nie ma problemu z wypadającą protezą, odbudowy stałej nie trzeba ich wyjmować z jamy ustnej do czyszczenia, nie wymaga szlifowania zębów sąsiednich ani wytwarzania dodatkowych zaczepów.

Tytan jest materiałem biokompatybilnym, niezwykle rzadko występują alergie na ten materiał oraz nie należy do grupy materiałów ferromagnetycznych dlatego można z nim wykonać badania obrazowe takie jak rezonans magnetyczny.