Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek 9.00 - 20.00

Rejestracja: 22 612 34 63

Rejestracja Online

 • Polski
 • Angielski

Wybielanie zębów

Profesjonalne wybielanie zębów to bezpieczna i skuteczna metoda na rozjaśnienie i odmłodzenie uśmiechu. Piękny uśmiech zmienia człowieka, uśmiechnięty i pewny siebie człowiek zmienia świat wokół siebie.

Przyczyną zmiany koloru naszego uzębienia są przede wszystkim barwniki znajdujące się w produktach spożywczych, takich jak kawa, herbata, czerwone wino, które wnikają w tkanki zęba i zmieniają jego barwę. Zęby ciemnieją też z wiekiem, a zdarza się, że ciemnym kolorem zębów obdarzyła nas natura.

Metody wybielania zębów w Stomatologii Jarzębiny

 • Wybielanie zębów w gabinecie / Wybielanie lampą BEYOND
  Metoda profesjonalnego wybielania w gabinecie pozwala przeprowadzić cały zabieg podczas jednej wizyty. Stała kontrolna lekarza dentysty podczas zabiegu i możliwość profesjonalnego zabezpieczenia dziąseł pozwala na nałożenie na powierzchnię zębów preparatu wybielającego o wysokim stężeniu. Istnieje również możliwość wzmocnienia działania środka wybielającego poprzez naświetlanie powierzchni zębów specjalną lampą BEYOND.
  Światło emitowane przez lampę BEYOND zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny i aktywuje proces utleniania w środku struktury zęba. Widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku. Efekt wybielania widoczny jest natychmiast po zakończeniu zabiegu. Zęby stają się jaśniejsze od 5 do 14 odcieni wg skali VITA. Średni efekt wybielania to 8 odcieni. Zabieg BEYOND jest całkowicie bezpieczny. Utrzymanie efektu wybielania zależy od diety i nawyków żywieniowych pacjenta. Efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.
  System BEYOND skutecznie wybiela zęby przebarwione paleniem papierosów, barwnikami zawartymi w produktach spożywczych (np. kawa, herbata, czerwone wino, itp.) jest też efektywny w usuwaniu przebarwień powstałych na skutek przyjmowania antybiotyków (np. tetracyklin), czy plamistych przebarwień spowodowanych fluorozą.
 • Wybielanie zębów w domu (metoda nakładkowa)
  Zabieg ten po pobraniu wycisków i wykonaniu indywidualnej nakładki nazębnej w laboratorium, pacjent przeprowadza samodzielnie w domu. Po dokładnym poinstruowaniu przez lekarza pacjent nanosi indywidualnie dobrany dla niego preparat wybielający na otrzymaną w gabinecie nakładkę. Następnie zakłada nakładkę wraz z preparatem na zęby na całą noc. Preparaty przeznaczone do wybielania w domu mają niskie stężenie, stąd potrzebują długiego kontaktu z powierzchnią zęba. Cały proces trwa przeciętnie 8 – 10 dni.
 • Wybielanie zębów martwych
  metoda dotyczy najczęściej zębów z przeleczonymi korzeniami. Po uprzednim usunięciu starego wypełnienia lekarz zakłada w jego miejsce preparat wybielający i zabezpiecza ząb wypełnieniem tymczasowym. Zabieg wymaga najczęściej od 3 do 4 wizyt, na których jest wymieniany preparat wybielający. Po zakończeniu procesu wybielania lekarz zakłada kosmetyczne wypełnienie

W naszej klinice zabiegi profesjonalnego wybielania zębów wykonuje dr Katarzyna Wójtowicz. Dr Wójtowicz od kilkunastu lat zajmuje się tematyką dotyczącą wybielania zębów. Posiada dużą wiedzę, doświadczenie i sukcesy na tym polu (wybielanie jako zabieg leczniczy). W roku 2012 ukończyła studia podyplomowe na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym z zakresu medycyny estetycznej.

Zapraszamy na wizytę konsultacyjną, na której lekarz pozna Twoje oczekiwania, zbada stan Twoich zębów i na tej podstawie zaproponuje najlepszą dla Ciebie metodę wybielania.